Літньої Норвегії демпінг не торкнувся

Рада з туризму Норвегії оприлюднила статистику туристичних відвідувань за 2012 рік: загальне число ночівель склало 7,9 млн., що на 1% більше, ніж в 2011 році. Росіяни провели в готелях країни 198 тис. ночей, зростання на 6%. Більшість наших співвітчизників – 77% – зупинялися в готелях, 14% – в кемпінгах і 7% – в котеджах. Опитування туристів, що відпочивали в Норвегії, показало, що важливу роль для гостей грають пам’ятки, якість обслуговування і розміщення. Подорожжю в Норвегію залишилися задоволені 85% російських туристів. Директор Ради з туризму Норвегії в Росії Ольга Филиппенко повідомила, що нині доля російських туристів у в’їзному потоці країни складає 3-4% від загального числа іноземних гостей. Десять років тому росіян було менше 1%.

Експерти оптимістично оцінюють літній сезон в Норвегії, відмічаючи стабільний попит і зростання турпотоку. За підсумками літа зростання є практично по усіх наших норвезьких пропозиціях, це групові подорожі по фьордам, риболовля, експедиційні круїзи компанії Hurtigruten. Але найбільш суттєву надбавку дали найдорожчі, ретельно такі, що пропрацювали індивідуальні подорожі, – розповіла провідний фахівець відділу країн Північної Європи і Прибалтики компанії Солвекс-Тревел Тетяна Куракова. На її думку, продажам ніскільки не завадив демпінг на середземноморських курортах Європи. Думаю, уся справа в ексклюзивности продукту. У Норвегію туристи їдуть, щоб познайомитися з унікальною природою, їх складно переманити теплими пляжами, нехай навіть і за невисокою ціною, – вважає пані Куракова.

Невеликий норвезький плюс за підсумками літнього сезону очікується і в DSBW Tours. Начальник Скандинавського відділу компанії Ірина Паленова пояснила, що конкретні цифри з’являться ближче до кінця вересня, оскільки до жовтня, поки не закінчиться навігація по фьордам, туристи продовжують активно їхати в цьому напрямі. Підвищений попит стандартно має липень і серпень. Але, думаю, це не особливість Норвегії, а наша російська специфіка. Коли в Росії жарко, деякі не проти охолодитися, – зробила висновок пані Паленова. Переважна більшість клієнтів вибирають розміщення в готелях 4*, середня вартість таких турів укладається в €1000, не рахуючи вартості авіаквитка, хоча є і дешевші варіанти. При цьому, на думку експерта, високі ціни на напрямі наші співвітчизники, швидше, сприймають як норму. Деяку нестабільність надають тільки коливання курсу норвезької крони, що призводить до вимушеного підвищення вартості турів при перерахунку на рублі.

Менеджер профільного відділу компанії Джаз тур Сергій Макаров повідомив, що цього літа зріс попит на регіони Північної Норвегії, росіяни розкуштували риболовлю поблизу від міст Тромс, Финнмарк і Нурланд. Причому затребуваний виявився не лише відпочинок з вудкою, але і комбіновані тури, що включають екскурсійну програму. Загальне зростання продажів на напрямі за підсумками літа пан Макаров оцінив на рівні 10-15%. Керівник відділу Центральної Європи турфірми Нева Наталія Луничева вважає, що попит на норвезьку екскурсионку не пішов далеко від торішніх показників, і, швидше за все, за підсумками літа продажі залишаться на рівні сезону-2012. За її спостереженнями, найбільш затребувані комплекти літак + автобус і літак + пором. Пані Луничева також відмітила, що бронювання зимових програм тільки починаються. Туроператор цього року пропонує розміщення на гірськолижному курорті Трюсиль із заїздами 28 грудня, 1 і 4 січня.

В той же час, Тетяна Куракова вважає, що зимова Норвегія доки залишається турпродуктом для індивідуалів. У Солвексе також вже почали приймати заявки на майбутній гірськолижний сезон.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.