Лічильники для вимірювання води

Лічильники давно і міцно зайняли своє місце в нашому повсякденному житті. І правда, для раціонального використання ресурсів необхідні точні розрахунки. Особливо це стосується обліку споживання води. Перед споживачем знову виникає одвічне питання – який прилад краще? Адже їх існує кілька видів: тахометрические, електромагнітні, ультразвукові.

Найдешевший, і, отже, найпоширеніший варіант – тахометричних лічильник. Це малогабаритний прилад, в конструкцію якого вмонтована турбіна, занурена в потік рідини. Розрахунковий механізм перетворює обороти цієї турбіни в кубічні метри або літри. Термін експлуатації такого лічильника 6-10 років.

Але, серед всіх лічильників води, саме цей вид має найбільшу кількість негативних моментів. По-перше, він чуйно реагує на магнітне поле. Магніт з зовнішньої сторони заважає турбіні обертатися, що призводить до спотворення всіх даних. По-друге, такий лічильник погано вловлює малі витрати води, а при поганій якості води швидко засмічується і стає непридатним до експлуатації. Метрологічний сертифікат можете оформити на сайті.
У 90-х роках більшою популярністю стали користуватися електромагнітні лічильники. Закладений в них принцип вимірювання води разюче відрізняється від тахометрических аналогів. Електромагнітний лічильник підраховує витрата води, вимірюючи середню швидкість потоку. Термін його служби складає 12 років.До мінусів цього приладу можна віднести його залежність від наявності електроживлення, засмічення, що приводить до спотворення даних вже через рік.

Мабуть, найсучасніший лічильник – це ультразвуковий

В принцип його розробки покладена різниця проміжків часу проходження ультразвуку уздовж і проти течії, час проходження потоку між двома зондувальними каналами і т.д. Висока точність даних, відсутність механічних частин, а, отже, простота конструкції є невід’ємними перевагами даної моделі. Термін служби – 25 років. До мінусів можна віднести зупинку роботи лічильника при його засміченні, але ідеальних приладів, на жаль, не буває.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.