Мурманськ планують перетворити на світову столицю арктичного туризму

Влада Заполяр’я збирається зробити з Мурманська великий круїзний центр, що приймає морські круїзні лайнери з туристами з різних країн і набути статусу світової столиці арктичного туризму. Ключем до цього повинна стати реалізація проекту пасажирського порту Арктична гавань. У 2014 році, коли Росморпорт завершить реконструкцію причалу морських ліній, в області з’явиться можливість приймати круїзні судна і пороми. Наступний об’єкт – будівля морського вокзалу. Зараз вже вибрана компанія, яка вестиме проектування будівлі, – повідомив перший заступник губернатора А. Тюкавин в ході презентації Мурманської області в Хельсінкі. Старт розвитку морського круїзного туризму в Мурманській області дасть проект Арктична гавань, реалізація якого почалася вже в червні 2012 року.

Цей проект був ініційований регіональним урядом у рамках підготовки до століття міста Мурманська, яке проводитиметься в 2017 році. Планується створити інфраструктуру для прийняття і обслуговування круїзних судів і поромів, надання якісних послуг туристам-пасажирам морського транспорту. Роботи включають реконструкцію пірсу далеких ліній і берегоукрепление пасажирського району Мурманського морського порту. Планований термін закінчення цих робіт – березень 2014 року. Окрім цього запланована реконструкція будівлі морського вокзалу. На усі ці заходи федеральний бюджет виділив більше 1 мільярда рублів.

Створювана інфраструктура, як очікується, зможе перетворити місто на світову столицю арктичного туризму. А для залучення більшого потоку іноземців, уряд Мурманської області веде роботу по забезпеченню 72-годинного безвізового перебування туристів в регіоні.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.