Історія Венеціанського карнавалу

Італія знаменита не тільки своєю незабутньою кухнею, а й своїми карнавалами. Карнавали налічують багатовікову історію, причому в кожній провінції особлива історія цього святкування, свої герої карнавальних масок і костюмів, правила проведення гулянь. Італійці побожні і навіть цей карнавал був спрямований на підготовку людей до Великого посту. Хотілося б особливо виділити Венеціанський карнавал, так як він воістину один з найвідоміших і барвистих народних гулянь Італії.

Туристи прагнуть зануритися в святкову атмосферу, адже в ці всі присвячено гулянь, театральних вистав і жартівливим сценок. Ті, хто не брав участі в уявленнях, ділилися на глядачів і торговців.

Венеція починає свою карнавальну історію з 1094, саме цим роком датовано перший документ із згадкою про публічних розвагах, хоча тільки через 200 років сенат республіки визнав карнавал офіційно.

Дотримуючись римської політики хліба і видовищ заможні і займають високі посади італійці дозволяли простому народу віддатися веселощам і розвагам, тим більше що все було приурочено до початку посту. Звичайне час проведення карнавальних ходів починалося з 26 грудня, але з XVIII століття початок було перенесено на жовтень.

Анонімність дій під час свята гарантували карнавальні костюми і маски, що дозволяло гуляти пліч-о-пліч людям з різним достатком і релігійною приналежністю. Момент переодягання не тільки знеособлює людину, але і приховував його статеву приналежність. Під час жорсткої міжкласової боротьби це дарувало рівність бідним і багатим, молодим і старим. В цей час мораль і благопристойність ховали свої голови, а інстинкти і навіть відкрите святотатство заволодівали душами.

Це час відзначається не тільки пишними гульбища. Під покровом ночі, сховавшись за маскою, часто чинили насильство і грабежі, але з 1339 року Закон забороняв з’являтися в масці після настання темряви. Час від часу Сенат затверджував закони, спрямовані на збереження благопристойності і громадського порядку, моральних підвалин і неприступності святих місць.

Міжнародне визнання і розквіт Венеціанський карнавал набуває в вісімнадцятому столітті. Для всієї Європи ці гуляння стали престижними і бажаними. Не малу роль в популярності цього свята зіграв знаменитий Джакомо Казанова, він в яскравих фарбах описував розкуті звичаї і сексуальну свободу Венеції. Адже проституція заохочувалася владою і була на одному щаблі з торгівлею спеціями, сіллю і тканинами. Іноземці, які приїжджають в країну охоче користувалися послугами продажних жінок, хоча венеричні захворювання були зовсім не рідкісні.

На жаль, прихід Наполеона перервав найдавніші традиції Венеціанської Республіки. А коли австрійці покинули територію карнавал не зміг повернутися на колишні висоти. Довгий час карнавали проводилися, але значно скромніше, без величного блиску і розмаху. 1979 рік для Венеції став переломним, були відроджені багато традицій проведення карнавалу. Колишніх фарб і гулянь вже не побачити, а й те, що вдалося відновити, заслуговує зітхань восхіщенія.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.