За підсумками року туроператори не чекають від Франції великого зростання

Виступаючи у кінці серпня на XXI щорічної конференції послів Франції в Єлісейському палаці, президент Франсуа Олланд торкнувся теми туризму. На його думку, ця галузь економіки має бути зведена в статус державної справи, що припускає оптимізацію прийому в аеропортах, посилення рівня безпеки, підвищення матеріально-технічного забезпечення разом з фінансуванням. Франція вже є головним туристичним напрямом у світі. Наша мета – підвищити туристичне сальдо до найвищого рівня в Європі, – підкреслив він. За підсумками 2012 року Францію прийняла 82 млн. іноземних туристів, що вважається найвищим показником серед світових туристичних напрямів. Минулого року доходи Франції від в’їзного туризму виросли з 39 млрд. до 42 млрд. євро. Доля туризму у ВВП країни складає 7%, сектор забезпечує більше мільйона робочих місць.

Наші співвітчизники в загальному турпотоку у Францію складають дещо більше 1%. Як повідомили в російському представництві національного агентства по розвитку туризму Atout France, за 2012 рік в країні побувало більше 840 тис. туристів з Росії. Готельна статистика зафіксувала 2,2 млн. ночівель росіян, середня тривалість перебування склала 2,7 дня. Самими відвідуваними регіонами у наших туристів залишаються Або де Франс, або Паризький регіон, Блакитний берег, Рона Альпи і Центр Долина Луари.

Опитані RATA – news туроператори сумніваються, що в 2013 році Франції вдасться перевершити результат попереднього сезону. За словами керівника профільного відділу компанії BSI Group Наталії Бродской, літні продажі закінчилися зі знаком мінус, різниця з 2012 роком склала приблизно 20%. Причиною стало горезвісне горіння і, відповідно демпінг основних курортів Європи, рикошетом що ударив по багатьох напрямах. У липні тури в Париж продавалися на третину дешевше за свою ринкову ціну, що, проте, за словами пані Бродской, не стало каталізатором попиту. Можливо, деякою компенсацією стане осінньо-зимовий сезон. Продажі турів на цей період просуваються досить активно, – пояснила співрозмовниця RATA – news. Зокрема, зростанням попиту на поїздки у французьку столицю і Диснейленд відзначилися листопадові свята, співпадаючі з шкільними канікулами.

Відносно зими прогнози експерта більш ніж оптимістичні. Перші бронювання гірськолижних турів цього року пішли незвично рано – ще в квітні, а основні продажі розгорнулися вже в липні. На сьогодні попит приблизно на 30% випереджає торішній графік, – пояснила пані Ермолаева. При цьому вона не виключила, що така вагома надбавка стала можливою після відходу з ринку компанії Асент Тревел, чиї позиції по гірськолижній Франції були досить сильні.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.