Експедиція на копіях поморських судів досягла мису Дежнева

Учасники експедиції Арктика – територія відкриттів, що стартувала влітку 2011 року в Карелії, 11 вересня досягли на копіях старовинних поморських судів – кочах – ключової точки третього етапу складного маршруту – мису Дежнева. Проект Арктика – територія відкриттів присвячений 365-річчю відкриття Семеном Дежневим протоки між Азією і Америкою, пізніше названого Берінговим. Він покликаний притягнути увагу громадськості до проблем російської Арктики, нагадати про яскраві сторінки російської історії, а також спрямований на розвиток міжрегіональної співпраці в економічній, науковій, культурній і туристичній сфері.

Урочиста церемонія спуску на воду кочей Святитель Микола і Апостол Андрій відбулася 29 травня 2011 року в Петрозаводську, де і були побудовані копії древніх поморських судів, на яких в XVII столітті першопроходці освоювали північні території Сибіру і Далекого Сходу. У 2011 році кочи пройшли більше 2,8 тисяч кілометрів по водних артеріях Карелії, Вологодською і Архангельською областей, а в 2012-му на їх частку випало ще 3,7 тисячі кілометрів водної гладіні Олени. З моменту старту третього етапу суду здолали близько 4 тисяч кілометрів, пройшовши море Лаптевих, Східно-сибірське, Чукотське і Берінгове моря. До останнього моменту були сумніви в можливості висадки на мисі Дежнева – сильна накатна хвиля для такого роду судів робила це практично неможливим. Усупереч усім прогнозам мис зустрів екіпажі штилем і яскравим сонцем.

Сьогодні ми досягли Мису Дежнева – заповітної точки, до якої йшли три роки. Не передати словами, що ми зараз відчуваємо, стоячи на заповітному краєчку землі. Радість, що дошли цілими і неушкодженими, гордість за наш проект і за тих людей, які, не дивлячись ні на що, йшли крізь віки на своїх суденцях за мрією. Нескінченну вдячність особисто Вам за можливість бути учасниками проекту і стояти тут, дивлячись на світ очима першовідкривача Семена Дежнева і його співтоваришів, побачити абсолютно іншу Чукотку, її справжніх людей і залишити тут назавжди своє серце і бажання повернутися, – говориться в телеграмі, спрямованій учасниками губернаторові Чукотки і кураторові проекту Роману Копину.

Мис Дежнева – ключова точка проекту, але не фінальна. Судна вже узяли курс на Анадирь, де візьмуть участь в Першому міжнародному форумі арктичних мандрівників, який пройде 28-29 вересня, і фестивалі фільмів про Арктику і Чукотку.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.