Міністерство культури і туризму Туреччини відреставрує монастир Зуміла

Турецький уряд планує провести значну реставрацію Сумельского православного монастиря. З кінця IV століття в монастирі зберігалася чудотворна ікона Богородиці Панагія Зуміла, написана за переказами апостолом Лукою. Заходи по реставрації – частина проекту, який дозволить включити святиню з попереднього списку в список світової спадщини ЮНЕСКО, пише МК Туреччина. Монастир Панагія Зуміла розташований на висоті близько 1300 метрів над рівнем моря. Він стоїть на крутій скелі і дивиться на долину Алтиндере в чорноморській провінції Мачка, розташованій в окрузі Трабзон.

З 2010 року турецький уряд дозволив раз на рік проводити тут богослужіння. Цей крок був зроблений у зв’язку із загальним послабленням релігійних обмежень. Минулого місяця турецькі християни відслужили четверту службу в монастирі Зуміла. Унікальність монастиря, його структура і архітектура повинні збільшити шанси на те, щоб ЮНЕСКО визнало історичну і культурну цінність святого місця. Міністерство культури і туризму Туреччини робить в цьому напрямі реальні кроки. Документально зафіксована площа земель, на яких розташований монастир, описаний стан монастиря на даний момент. Міністерство чекає появи проектів, які включали б міждисциплінарний план реставраційних робіт об’єкту.

Проектні роботи проводитимуться в три етапи: вивчення, відновлення і реставрація. Головними елементами монастирського комплексу є скельна церква, декілька каплиць, кухні, келії послушників, гостьовий будинок, бібліотека і святе джерело, шановане православними християнами. Для того, щоб піднятися у святий притулок, треба пройти по довгих вузьких сходах. Внутрішні і зовнішні стіни скельної церкви і каплиці, що примикає до неї, прикрашені фресками. У більшості своїй фрески зображують сцени з Біблії, пов’язані з життям Ісуса Христа і Богородиці. За збереження фресок на стінах монастиря відповідатиме лабораторія при Міністрові культури і туризму. На реставрацію Сумельского монастиря виділені 410 000 турецьких лір.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.