Свердловська область – центр подієвого туризму

Презентація Свердловської області уперше пройшла у рамках виставки Відпочинок. Як розповіла директор обласного Центру розвитку туризму Ельміра Туканова, в загальному числі гостей приблизно 80% приїжджає в регіон з діловими цілями. Втім, за її словами, представити чіткішу картину турпотоку сьогодні досить складно. Одна з причин – величезна кількість індивідуалів, які приїжджають у Свердловську область з сусідніх регіонів і яких практично неможливо злічити. Проте пані Туканова все ж оцінила зростання відвідуваності в 10-12%. У загальному потоці 20% – іноземці. Це і бізнесмени, і транзитники, подорожуючі по Транссибу, і ті, хто цілеспрямовано їде, щоб побачити все, чим гордиться Свердловська область.

Унікальне положення регіону робить його стратегічним мостом між Європою і Азією. До речі, межа між двома частинами світу проходить по території області. Вона має зручні транспортно-логістичні комунікації, що дозволяє легко дістатися сюди з будь-якої точки світу. Єкатеринбург, місто з півторамільйонним населенням, – третій за величиною транспортний вузол Росії після Москви і Санкт-Петербургу. Тут сходяться шість федеральних автотрас і сім магістральних залізничних ліній, розташовується найбільший за межами двох столиць міжнародний аеропорт. Останнім часом особливу популярність в області набирають такі види туризму, як сімейний, екологічний, рекреаційний, екстремальний, спортивний, геолого-минералогический, індустріальний і інші.

Пальму першості в індустріальному сегменті утримують тури в Нижній Тагіл, один із старих в Росії центрів гірничозаводської справи. Історична частина міста об’єднана великим проектом Демидов-парк, куди входять і металургійний завод, що поступово перетворюється на музей, і гора Висока, відома з XVII століття під ім’ям Магніт-гора, і Мідна копальня. Тут передбачається прокласти екскурсійні маршрути для пішоходів і автотуристів, облаштувати спеціальні оглядові майданчики. Планується будівництво прогулочної залізниці, по якій туристів возитиме паровоз Черепанових. У Нижньому Тагілі гостям навіть пропонують екскурсії на оборонний завод, де нічого секретного, звичайно, не показують, але вони дивляться, як роблять залізничні вагони і відвідують музей танків.

Метою поїздки туристи також нерідко вибирають Ирбит. Цікаво, що місто усупереч уральській традиції виникло не як завод або фортеця, а як міновий торг. Потім через нього пройшов Великий чайний шлях. Був час, коли увесь чай, що випивається на території Російської імперії, проходив через Ирбитскую ярмарок. Сьогодні вона успішно відроджується. Цього року ярмарок вже увійшов до числа 15 заходів подієвого туризму, підтримуваних регіональним урядом. У минулому серпні торжище відвідали 25 тис. чоловік, її оборот склав більше 30 млн. рублів. Для тих, хто не знає – в радянські роки саме в Ирбите робили легендарні мотоцикли Урал. Сьогодні і вони, і ще сотні двоколісних машин самих різних марок зібрані під дахом унікального музею.

Подієвий туризм в області взагалі дуже сильний. Таку оцінку дала напряму генеральний директор инкаминг-туроператора Візит Урал Оксана Трофимова-Ниденталь. Тільки її компанія з початку року взяла участь у більш ніж 50 заходах. Причому, як підкреслила співрозмовниця RATA – news, такого насиченого подіями літа не було у Свердловській області ніколи. Усі готелі були заповнені практично на 100%. Завершила презентацію Ельміра Туканова запрошенням на міжнародний євразійський форум Туризм і гостеприимство-2013. Він пройде в обласній столиці 4-5 жовтня за підтримки Всесвітньої туристської організації.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.