Європа може посилити візовий режим

Європарламент в п’ятницю схвалив посилення правил видачі віз для в’їзду до Європи, повідомляють іспанські новинні агентства. Якщо нові норми набудуть чинності, то в особливих випадках для громадян третіх країн, де спостерігається підвищений рівень міграції в країни ЄС, може бути обмежений в’їзд до Європи. Нові нормативи включають механізм призупинення видачі віз, який стане крайнім і винятковим заходом. За словами авторів проекту, йдеться про екстрені випадки в умовах тривалого зростання числа нелегальних емігрантів або біженців, чий статус не підтверджений належним чином.

Призупинення процесу отримання візи в Іспанію або в іншу країну Євросоюзу можливо на термін максимум шість місяців. Країна, припиняюча оформлення візи, повинна обгрунтувати своє рішення. Іспанський депутат Європарламенту Агустин Диас де Міра пояснив, що цей механізм створений не для якоїсь конкретної країни – він позначить загальні межі майбутньої діяльності. Крім того, в новому законі прописаний базовий принцип взаємності : представники ЄС сподіваються, що по відношенню до громадян їх країн застосовуватимуться аналогічні візові правила. Таким чином Європа прагне зробити тиск на деякі країни, особливо США.

Для в’їзду на їх територію багатьом європейцям потрібна віза, тоді як американці відвідують ЄС без неї. Зокрема, США вимагають віз для громадян Болгарії, Кіпру, Румунії і Польщі, а Канада – для Чехії, Болгарії і Румунії. Після прийняття в Європарламенті ініціатива повинна отримати схвалення міністрів внутрішніх справ країн – членів ЄС. Європейський комісар у внутрішніх справах Сесілія Мальмстрем вважає, що новий механізм допоможе зберегти цілісність процесів лібералізації системи видачі віз і підвищить рівень довіри з боку громадян. Мальмстрем відмітила, що ця міра не спрямована на обмеження в’їзду для громадян тієї або іншої країни або регіону, оскільки вона застосовуватиметься в рівній мірі до усіх країн світу. Я відчуваю персональну відповідальність за збереження необхідності отримання віз. Ми повинні запобігти нецільовому використанню в’їзних документів особами, які переслідують інші цілі, ніж короткострокові поїздки в ЄС, – пояснила вона.

Як раніше повідомляла Noticia.Ru, згідно з останньою доповіддю ООН, Іспанія, Франція і Німеччина входять в десятку країн, де мешкає найбільше іноземних мігрантів.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.