До ювілею в Кавминводах відкрили новий інфоцентр і запустили портал

Ставропольський край яскраво і самобутньо святкує в ці дні 210-річчя регіону Кавказьких Мінеральних Вод. Підписаний в 1803 р. Рескрипт Імператора Олександра I навіки надав КМВ статус лікувальної місцевості державного значення. Святкові заходи в регіоні розпочалися з 7 вересня фестивалю в Єсентуках. Напередодні відбулася прес-конференція для журналістів в міністерстві курортів і туризму Ставропольського краю. Як розповіла крайовий міністр курортів і туризму Валентина Ченцова, регіон є лідером за об’ємом зроблених санаторно-оздоровчих послуг, доля Ставропольського краю складає більше 17% в об’ємі санаторно-оздоровчих послуг.

У 2012 р. Регіон КМВ з метою оздоровлення відвідали 802 тис. чоловік(зростання – 17% до 2011 р.). За оцінками міністерства вартість послуг, зроблених організаціями туристичної і курортної галузі в 2012 році склала 20,9 млрд крб.(зростання – більше 8% до 2011 р.). Затребуваність і високе завантаження здравниць КМВ обумовлена і тим, що унікальна система курортного лікування базується на сучасних лікувально-оздоровчих методиках. У рамках прес-конференції Валентина Ченцова представила програму Розвиток еколого-курортного регіону, що особливо охоронявся, Кавказькі Мінеральні Води у рамках держпрограми Розвиток Північно-кавказького федерального округу до 2025 р. В підпрограму розвитку КМВ внесені 40 проектів загальною вартістю 25,5 млрд крб.

Особливо відмічено, що на території Ставропольського краю створені сприятливі умови для залучення інвесторів, що вкладають гроші в реконструкцію і розвиток санаторіїв і готелів, оскільки ще залишається проблема застарілої санаторно-курортної бази. Але в період з 2012 р. і перше півріччя 2013 р. в регіоні введені в експлуатацію 26 об’єктів санаторно-курортної і туристичної спрямованості загальною місткістю 2134 місць розміщення. Серед них санаторії Плаза-Железноводск на 268 місць розміщення і Буковий гай на 66 місць розміщення в Железноводске, санаторії Русь на 800 місць розміщення і Казахстан на 199 місць розміщення в Єсентуках. Представниками міністерства було відмічено, що доля туристів, відвідуючих КМВ за допомогою турфірм, складає 30-35%.

У святі взяв участь керівник Ростуризма Олександр Радьков. Він відмітив, що Кавказькі Мінеральні Води – бренд і візитна картка усього російського туризму. Пан Радьков вручив почесні грамоти і вдячності Федерального Агентства по туризму, серед нагороджених – міністр курортів і туризму Ставропольського краю Валентина Ченцова. До святкування 210-річчя Кавказьких Мінеральних Вод було приурочено відкриття туристсько-інформаційного центру в Єсентуках. Він розташовується на першому поверсі будівлі міського адміністрації навпроти міського вокзалу. Тут можна безкоштовно узяти карти регіону, отримати інформацію про вартість розміщення, екскурсії і спеціалізацію санаторіїв на лікуванні того або іншого захворювання. Також для інформаційного забезпечення туристів і туроператорів створений портал www.stavtourism.ru.

У рамках ювілейного фестивалю, що відкрив тиждень святкувань в регіоні, пройшла виставка національних подвір’їв народів, що мешкають на території краю, виступу творчих колективів, виставки сувенірної продукції, дегустації мінеральної води.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.