Біля італійського острова Джильо почалися пошуки двох зниклих без вісті після краху Коста Конкордиа

Крахи, що ліквідовують наслідки, біля берегів італійського острова Джильо круїзного лайнера Коста Конкордиа фахівці приступили сьогодні до пошуків двох чоловік, які числяться зниклими без вісті. Йдеться про туристку з острова Сицилія і члена екіпажа, громадянина Індії. Як повідомили в Департаменті цивільного захисту країни, днище в зоні корабельної аварії спочатку обстежують спеціальні роботи. Потім на підставі отриманої інформації водолази і рятувальники почнуть занурення. Такий план став можливим завдяки проведеній 17 вересня унікальній операції, в ході якої вдалося привести судно в горизонтальне положення, воно було зняте з рифів і встановлене на спеціально побудовану під водою платформу.

Як вказав керівник відомства і надзвичайний комісар по ліквідації наслідків корабельної аварії Франка Габриелли, пошук цих двох людей є пріоритетним завданням. Всього в катастрофі, що сталася в ніч на 14 січня 2012 року, загинули 32 людини, тіла 30-ти були виявлені раніше.

В четвер в місцевій пресі з’явилися нові припущення про подальші кроки по евакуації Коста Конкордиа. Раніше оголошувалося, що до весни майбутнього року судно вагою 114 тис тонн і завдовжки корпусу 300 м буде приведено в положення поплавця і відбуксирує від Джильо. Проте тепер з’явилися припущення, що лайнер встановлять на спеціальну плавучу платформу. Не визначений доки і порт, в якому він буде у результаті демонтований. На цю тривалу і дорогу роботу претендують Пьомбино, Генуя, де знаходяться верфі Финкантьери, на яких побудували Конкордию, а також Неаполь і Палермо. Не виключено, що лайнер відбуксирують в один з турецьких портів. Проте, експерти підкреслюють, що це стане можливим не раніше весни-літа майбутнього року.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.