Мумбаї – місто контрастів і парадоксів

Мумбаї – місто контрастів і парадоксів У недавньому минулому місто Мумбаї носив назву Бомбей. Він розташований на острові Солсетт, займаючи більшу частину території Індії. Колоніальне минуле міста, коли Бомбей був частиною колоніальної Британії, відбилося на його сучасному вигляді.

Відмінною особливістю міста став дух аристократизму, присутній нині в кожному будинку, на кожній вулиці. Через це багато місця відведено під англійське вплив, яке видно неозброєним поглядом в архітектурі будинків, бібліотек та інших будівель Мумбаї.

Багато схожого в них з будівлями Лондона і Манчестера. Адже сам Мумбаї перетворили на величезний місто тільки завдяки бажанню колоніальної влади. Зараз колишній Бомбей підтримує дружбу практично з усіма мегаполісами світу.

У Мумбаї постійно проводяться фестивалі і свята. Сюди приїжджають делегації з міст-побратимів, а важливі персони відвідують дружні міста у відповідь. Мегаполіс постійно зростає, щороку відсуваючи кордону і захоплюючи в риси своєї території нові і нові землі. Зростання міського населення відбувається за рахунок припливу жителів з інших куточків Індії.

Сьогодні Мумбаї вважається найбільш густонаселених поселенням Індії, в якому проживає близько 17 мільйонів жителів. Є індійським промисловим центром. Правда, основний бізнес зосереджений в північній частині мегаполісу. Центральна частина Мумбаї вважається діловим центром, де компактно розташовано більшість офісів. Тут же є і основна частина державних установ.

Особливе значення для міста несе в собі розташована тут відома пам’ятка Індії – «кінорайон» Боллівуд.

У Мумбаї також розміщена і вулиця, яку називають індійським Беверлі Хілз, де розташовані вілли і будинки індійських акторів. Бомбей відомий своїм кінематографом і тим, що в ньому зосереджений значний потенціал у розвитку живопису і театрального мистецтва.

Цей індійський місто дуже метушливий! Його вулиці заповнені завжди поспішають кудись людьми. Але може тому він заслужив славу ділового центру Індії? Для кого багато значать історичні цінності Мумбаї.

Адже в ньому збереглося досить велику кількість архітектурних пам’яток, серед яких Брами Індії, Музей принца Уельського, печери Елефанта, красивий вокзал Вікторія і багато інших. Так що всім любителям історії буде чим зайнятися в цьому цікавому куточку індії.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.