Канадцям вручили прапори країни на честь ювілею «Кленового листа»

В ознаменування півстолітнього ювілею національного прапора Канади – знаменитого «Кленового листа» – 50 громадян країни і установ отримали від уряду копії полотнища в знак визнання їх заслуг перед батьківщиною.

Як повідомили в прес-службі уряду, такої честі, зокрема, були удостоєні ветерани та діючі військовослужбовці збройних сил країни, лікарі, вчителі, громадські діячі та спортсмени.

Так, національний прапор був переданий 101-річному ветерану Другої світової війни Ернесту Коте з Оттави. У складі 22-го Королівського піхотного батальйону канадської армії він брав участь в битві за Нормандію.

Також полотнище отримала 97-річна учасниця Другої світової війни Елсі Денді, яка в 1942 році добровольцем записалася в армію і служила в військовому госпіталі недалеко від Лондона.

До почесного списку потрапили і сестри Дюфур-Лапойнт, які прославилися під час Олімпійських ігор в Сочі в 2014 році, представляючи Канаду в дисципліні могул. Так, наймолодша з них – Жюстін – виграла золото, а середня – Хлої – стала срібним призером Олімпіади.

Старша – Максим – показала в Сочі лише 12-й результат, але також удостоїлася честі отримати Кленовий лист на честь ювілею. Компанію дівчатам в “спортивної” частини нагороджених склав паралімпієць Девід Дюрепо, який в складі канадської національної збірної з баскетболу на візках вигравав Паралімпійські ігри у 2000 (Сідней), 2004 року (Афіни) і 2012 (Лондон) роках.

Серед відзначених копіями прапора виявилися також Скаутська організація Канади – за роботу з молоддю, і Королівський канадський легіон – за підтримку і роботу з ветеранами збройних сил.

15 лютого 1965 на флагштоку перед будівлею канадського парламенту в Оттаві вперше було піднято новий прапор країни – червоно-біле полотнище, в центрі якого зображено одіннадцатіконечний червоний лист цукрового клена.

З моменту заснування Канади в 1867 році, коли в єдину державу об’єдналися всі британські колонії і території Північної Америки, в якості державного прапора використовувалося червоне полотнище з поміщеним в правому верхньому куті британським «Юніон Джеком».

27 травня 1964 року уряд ліберального прем’єр-міністра Лестера Пірсона внесло в парламент країни пропозицію прийняти новий національний прапор: три червоних кленові листки, що ростуть з однієї гілки, на білому полотнищі з блакитними вертикальними смугами з боків.

Проти різко виступила Консервативна партія, яка ратувала за збереження «вірнопідданського» стяга. Почалися тривалі дебати. В результаті парламентарі зупинили свій вибір на проекті художника Джорджа Стенлі, який був схвалений Палатою громад 15 грудня 1964 року, і потім і Сенатом.

Рік по тому – 15 лютий 1965 року – рівно опівдні на урочистій церемонії в Оттаві на Парламентському пагорбі в присутності канадського генерал-губернатора Жоржа Ваньє, прем’єр-міністра і всіх членів парламенту під звуки гімнів Канади і Великобританії був спущений старий прапор і піднято новий – « Кленовий лист”.

Як зазначив у неділю в спеціальному посланні прем’єр-міністр країни Стівен Харпер, за 50 років “канадський прапор став символом наших цінностей, які борються за мир у всьому світі, символом демократії, свободи і справедливості, які визначають і об’єднують нас, як канадців”.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.