У Національній бібліотеці Литви експонуються недруковані ескізи литовського прапора


З маловідомої за межами Литви частиною творчої спадщини російського художника Мстислава Добужинського можна ознайомитися в Національній бібліотеці Литви.

Тут з нагоди відзначається державної незалежності Литовської Республіки відкрита оригінальна інсталяція. Для візуального ряду її автори скористалися зберігаються в бібліотечних фондах ескізами державного прапора Литви, розробленими відомим російським художником Мстиславом Добужинського. У колірній гамі панно з ескізами переважають жовтий, червоний, білий, зелений тони. Інсталяція супроводжується звуковим рядом.

Як Добужинський опинився одним із творців литовського прапора? Походження цього прізвища пов’язують з містечком Добужь (Добужяй) в Литві. Майбутній художник в 1895 році закінчив у Вільні гімназію, навчався живопису в Петербурзі і Мюнхені. У 1924 році він прийняв литовське громадянство і переїхав в Каунас – тодішню литовську столицю, назавжди залишивши Росію. З Каунасом пов’язано більше десяти років життя Добужинського. Тут він брав активну участь у культурному і громадському житті, був діяльним членом Комісії зі створення державних герба та прапора.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.