Туристська ОЕЗ в районі Байкальського ЦБК може отримати 3 нові резиденти з сумарним об’ємом інвестицій більше 1 млрд рублів

Експертна рада при Мінекономрозвитку РФ розгляне наступного тижня питання про включення трьох нових резидентів в особливу економічну зону туристсько-рекреаційного типу /ОЕЗ/ Коміра Байкалу, розташовану в Слюдянском районі Іркутської області. Про це повідомив ІТАР-ТАРС керівник Іркутської філії ВАТ ОЕЗ Валерій Драчев. За його словами, засідання експертної ради відбудеться 25 вересня. На нім будуть розглянуті три бізнес-плани – компаній Козачий острог, Байкал-аква і ИП Варатинова. Усі вони були заздалегідь схвалені наглядовою радою /іркутської ОЕЗ – прим. ТАСС/, – відмітив Драчев. Через цю ж процедуру пройшов четвертий проект, проте його ініціатори не зможуть бути присутніми на експертній раді, у зв’язку з чим його розгляд відкладений.

За інформацією Драчева, сумарний об’єм інвестицій трьох резидентів може перевищити 1 млрд крб. Параметри проектів в компанії, що управляє, доки не уточнюють. На даний момент в іркутській ОЕІз зареєстровані дві компанії Гора Соболина /по 50 проц акцій належать Ощадбанку і дочірнім підприємствам БазЕла/ і Илим Байкал із заявленим об’ємом інвестицій 1,4 млрд крб. Раніше серед потенційних резидентів назвалися також РЖД /з історичною Кругобайкальской залізницею/, дочірні структури Зовнішекономбанку і регіональний турхолдинг Истленд /включає Східно-сибірське річкове пароплавство і авіакомпанія Ангара/, а в якості умов їх участі – розширення меж ОЕЗ. Відповідні пропозиції регіональна влада направила в Мінекономрозвитку РФ. ОЕЗ Коміра Байкалу була утворена в 2007 році.

Уникнувши закриття як проект, що не реалізовується, двох перших резидентів вона отримала в грудні 2011 року. Її розвиток був ускладнений із-за сусідства Байкальського целюлозно-паперового комбінату /БЦБК/, що оголосив днями про остаточну зупинку виробництва і поетапне скорочення штату на 780 чоловік. При цьому що діють /гірськолижна траса/ і об’єкти турзони, що будуються, називаються місцевою владою в якості основного джерела альтернативних комбінату робочих місць. Частину колишніх робітників БЦБК передбачалося також зайняти на будівництві інфраструктури для ОЕЗ. По графіку, представленому на сайті компанії, що управляє, усі роботи мали бути розпочаті в червні 2013 року. Проте, як повідомив Драчев, цього року будівництво не почнеться.

Він нагадав, що створення інфраструктури покладене на федеральний і регіональний бюджети за схемою 50/50. За федеральний рахунок зводяться системи водопостачання, водовідведення, теплові і електромережі, а також експлуатаційна база. Регіон зобов’язується побудувати дороги, зливову стоки і інженерні мережі на прилеглій території. Проектні роботи за федеральний рахунок зараз знаходяться на завершальній стадії, за регіональний рахунок – ще не почалися, – уточнив Драчев.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.