Томськ задоволений першого чартерного літа

Томськ – одне з останніх великих міст Сибіру, яке випробувало на собі переваги прямих чартерних перевезень на зарубіжні курорти. Навесні 2013 року місцевий аеропорт Богашево отримав можливість відправляти і приймати міжнародні рейси, чим скористалися відразу декілька великих російських операторів. Ринку було запропоновано три напрями – Туреччина, Іспанія і Таїланд – з об’ємом більш ніж 11 тис. місць. Незважаючи на деякі побоювання за долю пілотного сезону, жоден рейс знятий не був, усі програми відбулися. Оператори відзиваються про томський ринок позитивно. Сезон там пройшов відмінно, – сказала RATA – news директор представництва Наталі Турс в Новосибірську Тетяна Оводова.

Цей гравець був першим, хто анонсував пряму програму в Томську – ланцюжок з восьми рейсів у Барселону. За словами пані Оводової, усі літаки вилетіли в Іспанію практично повністю завантаженими: В першу чергу, розкупили бізнес-клас – відразу після відкриття продажів. По ходу сезону проблем не було ні з доставкою документів, ні з візами, ні з дротами рейсів. Для першого сезону це дуже добре. Місто нас прийняло. Солідарна з цією думкою і гендиректор Пегас Туристик Ганна Підгірна. Оператор запропонував Томську на літо відразу два ланцюжки – в Анталію і Бангкок. Томськ – активне, живе місто. Своєю швидкою реакцією на прямі програми я б порівняла місцевий ринок з Новокузнецьком. Приємно працювати з сильними і оптимістично налаштованими партнерами.

Друга якість для туризму не менш важлива. Від емоційного забарвлення нашої діяльності нікуди не подінешся – так чи інакше, ми усі продаємо мрії. А томський ринок виявився дуже позитивним. Більше того, нам вдалося працювати там за ринковими цінами, – розповіла пані Підгірна. Томські агенти трохи більше сдержани в оцінці сезону, проте і вони визнають, що прямі програми вистрілили і закріпилися. На першому місці за популярністю традиційно виявилася Туреччина, на другому – Іспанія. Таїланд, за словами регіональних фахівців, влітку дещо відставав і набрав оберти тільки до кінця сезону.

Директор томського агентства Selena Tour Олена Соломенникова вважає, що Томськ міг би осилити навіть більшу кількість прямих рейсів : Сезон багато в чому був пробним, і єдиний його мінус в тому, що вильотів з Томська було трохи. Не усіх туристів влаштовували дати і строго певна тривалість відпочинку, тому комусь довелося летіти з Новосибірська. Вже зараз, коли оператори анонсували зимові програми, туристи запитують рейси тільки з Томська. Сподіваюся, наступного літа нам запропонують більше вильотів і напрямів.

Зимові програми досить об’ємні. З Томська з жовтня по травень оператори планують відправляти прямі рейси у В’єтнам(Нячанг), Таїланд(Бангкок і Пхукет) і Єгипет(Хургада). На тайському напрямі буде серйозна конкуренція, свої програми формують усі ті ж гравці – Пегас Туристик, Наталі Турс, Корал Тревел і Анекс тур. Агенти в прогнозах на зимовий сезон оптимістичніші, ніж навесні. В’єтнам і Таїланд вже зараз активно бронюють, у тому числі і новорічні тури, – констатує Олена Соломенникова.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.