Найпопулярнішим турмаршрутом Північної Осетії визнана екскурсія в Долину Мидаграбинских водоспадів

Найпопулярнішим в Північній Осетії туристичним маршрутом літнього сезону цього року визнана екскурсія в Долину Мидаграбинских водоспадів з його найвищою точкою – Зейгеланским водоспадом, повідомляє комітет з туризму республіки. Шлях до Зейгеланскому водоспаду складний: спочатку треба зареєструватися на прикордонній заставі, оскільки водоспади знаходяться в прикордонній зоні з Південною Осетією, а потім піднятися на висоту більше 2 км пішки. Зате у кінці маршруту туриста нагородить прекрасним видом долина річки Мидаграбиндон замикається скельним цирком, в який з усіх навколишніх схилів в долину падають 14 водоспадів.

Найвищий водоспад Великої Зейгелан(у перекладі з осетинської мови Лавина, що Падає) починається з-під висячого льодовика, і має загальну висоту близько 650-700 метрів, а трохи нижче Великого Зейгелана починається другий каскад водоспаду – Малий Зейгелан. Води, що за об’ємом проходить, водоспад далекий від світових водоспадів – рекордсменів, але значний перепад висот схилу дозволяє говорити про зарахування Великого Зейгелана в першу десятку найвищих водоспадів світу, – говориться в повідомленні. – В Європі він займає перше місце, відтісняючи на другі місця відомі водоспади Гаварни у Франції(422 м) і Кримль в Австрії.

У холодну пору року танення льодовика Мидаграбин, що залягає на висотах близько 4000 м над рівнем моря і що живить Великий Зейгелан, практично припиняється, і водоспад перетворюється на льодові колони, які притягають любителів екстремального льодолазіння. Долина водоспадів – один з семи туристичних маршрутів, розроблених комітетом у рамках акції Пізнай свій край.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.