З Карлового моста вигнали художників, що пишуть безкоштовно

У Празі розгорівся скандал із-за художників, що бажали безкоштовно писати портрети перехожих. Празький художник-ілюстратор Мілан Мартинец і його друг вирішили потроллить художників, що розмістилися на Карловому мосту, і пропонували тим, що усім, що бажають намалювати портрет всього за п’ять хвилин і абсолютно безкоштовно. Безневинна провокація обернулася перестрілкою, викликом поліції і скандалом. Спочатку художники з Карлового моста намагалися прогнати Мартинеца і його друга, стверджуючи, що малювати на Карловому мосту мають право тільки вони. Тоді Мартинец викликав поліцію, і співробітник міської поліції, до його подиву, встав на сторону художників з моста.

Дійсно, на Карловому мосту мають право виставлятися і продавати свої роботи тільки художники, чиї творіння були схвалені комісією Об’єднання художників Карлового моста і отримали від нього дозвіл. За один квадратний метр оренди бруківки художники платять 350 крон в день, плюс платять збір 500 крон за три місяці. Також Об’єднання стежить за порядком на мосту, робить пожертвування на зміст скульптур і влаштовує різні акції. Мілан Мартинец зняв усю подію на відео під назвою Karlův most. Zákaz kreslení, яке на сайті YouTube проглянули більше 80 000 чоловік. Резонанс був такий масштабний, що заступник старости Праги 1 Даниел Годек від імені Об’єднання прислав йому лист з вибаченнями, повідомляє Prague Express.

Моя думка така – якщо на мосту хтось зупиниться, не провокуватиме, намалює портрет якоїсь дівчини і подарує його їй, то в цьому немає нічого страшного, – уточнив Годек, додавши, що інакше виходить, що на Карловому мосту, не можна, наприклад, намалювати навіть риску у блокноті. Мілан Мартинец у свою чергу сказав наступне: Ми ілюстратори, з радістю малюємо портрети. Головною причиною акції на Карловому мосту стало бажання малювати. Я знаю, що там відбувається, знаю, які там практики застосовуються, і мені не дуже до душі саме Об’єднання художників Карлового моста. Звичайно, в наших діях є провокація, я цього не заперечую.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.