У Мінкультури назвали 72-годинні аеропорти

Мінкультури передало на узгодження Уряду РФ список країн, на громадян яких поширюватимуться положення законопроекту про 72-годинне безвізове знаходження транзитних авіапасажирів на території Росії, і аеропортів, які братимуть участь в цьому проекті. Як повідомила на зустрічі з журналістами заступник міністра культури РФ Алла Манілова, законопроект, схвалений Урядом, може бути ухвалений Держдумою вже в осінню сесію і набуде чинності в 2014 році. Відповідно до нього іноземці, що прибувають транзитом в туристичних цілях через аеропорти, зможуть без віз знаходитися на території нашої країни до трьох діб. Подорожуючому за спрощеною схемою туристові досить мати при собі паспорт, квиток в наступну точку маршруту і страховку.

Ці зміни потрібні, щоб створити нові можливості для зростання в’їзного туризму в Росію, для підвищення конкурентоспроможності нашої країни на світовому ринку і у боротьбі за туристські інвестиції, – підкреслила пані Манілова. За даними Мінкультури, перелік допущених країн досить широкий, в нього потрапили благополучні в міграційному відношенні держави, а також наші донори в сенсі в’їзного турпотоку. Це практично уся Європа, США, Канада, Китай, Південна Корея, Сінгапур, Японія, Іран і Австралія. Приймати без віз транзитних пасажирів зможуть далеко не усі вітчизняні аеропорти. У списку фігурують 11 повітряних гаваней: все три московські, Пулково, аеропорти Казані, Єкатеринбургу, Нижнього Новгорода, Новосибірська, Владивостока, Хабаровська і Улан-Уде.

Швидше за все, цей список ще скоректується, але ми наполягатимемо, щоб хоч би один-два великих аеропорту Далекого Сходу в нім залишилися. Це допоможе отримати китайських, японських і південнокорейських туристів, які залишають багато грошей в нашій країні, – підкреслила замміністра. У відомстві підрахували, що приріст доходів в готельному і суміжних з ним секторів бізнесу, завдяки збільшенню числа транзитних пасажирів, складе не менше 15 млрд. рублів в рік. А загальний об’єм в’їзного турпотоку в Росію може зрости на 30-40%. Для наочності: в 2012 році до нас по туристичними візам приїхало близько 2,5 млн. чоловік.

Не менш важливо і те, що нововведення принесе істотні доходи російським авіакомпаніям, оскільки тільки вони отримають право виконувати безвізові рейси. На початковому етапі зростання пасажиропотоку у них може досягти 10-15%. Чому вибір був зроблений саме на користь вітчизняних перевізників, Алла Манілова пояснила тим, що відкриття кордону для транзитників доки носить односторонній характер і буде спрямовано на стимулювання власної економіки. Така преференція дасть можливість домовлятися з авіакомпаніями про зниження цін на внутрішні маршрути без виділення їм спеціальних державних дотацій, – підкреслила пані Манілова.

Втім, в Мінкультури не виключають, що нинішні зміни стануть лише першою ластівкою. Якщо ми побачимо, що закон працює нормально, то цілком розумно буде відмінити обмеження транзитності пасажирів. Адже окрім фінансового аспекту, для Росії важливий і той позитивний імідж, який формують за кордоном туристи, що вже побували у нас, – уклала Алла Манілова.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.