До кінця року Петербург відвідають 18 тис.школьников-туристов

До кінця 2013 року 18 тис. дітей відвідають Петербург у рамках культурно-просвітницької програми по організації шкільного туризму. Про це, як передає кореспондент ИА REGNUM, було сказано в ході брифінгу міністра культури Володимира Мединского в Ермітажі. Брифінг був присвячений організації екскурсійних і туристичних поїздок школярів з метою залучення молоді до історії і культури Росії. Цього року проект буде реалізований, але в тестовому режимі. Якщо досвід виявиться успішним, турпрограмми будуть розширені до відвідування Золотого кільця, куди входитиме і Москва.

З кінця вересня до кінця грудня 2013 року в Петербург приїдуть 18 тис. дітей з Північно-західного і Центрального федеральних округів. Діти приїжджатимуть кожні два дні по 400 чоловік. Організацією, за словами директора Північно-західного відділення Російського союзу туріндустрії Катерини Шадской, займатимуться найбільші туркомпанії Петербургу, які давно працюють на ринку внутрішнього туризму. Діти мешкатимуть в трьох – четирехзвездочних готелях, буде організовано триразове гаряче харчування, пересування на комфортабельних автобусах. Програма розрахована на три дні, до неї увійдуть оглядова екскурсія, відвідування Ермітажу, Російського музею, меморіального Пискаревского кладовища, Мариинки. Першими в Петербург поїдуть діти з Тамбовської і Білгородської областей.

Раніше цього року вже був організований проект по організації поїздок школярів з Бурятії і Дагестану в Петербург, Калінінград і Смоленськ. За словами Володимира Мединского, вдалося домовитися про пільгові тарифи на проїзд. Російський музей, за словами його директора Володимира Гусєва, відвідують діти, але недостатньо системно. У рік музей приймає 3-4 тис. російських школярів і близько 2 тис. зарубіжних, ці цифри могли б бути більші, упевнений Володимир Гусєв. За його словами, існують деякі технічні дрібні проблеми. Дитина довго не може сидіти на одному місці, через якийсь час він проситиметься в туалет. А відвести дитину в туалет – це проблема, тому що у великих палацових комплексах туалет розташований на першому поверсі, це вести треба 15-20 хвилин. Така ось дрібна проблема, але вона існує.

Він також відмітив, що годинного відвідування музею мало, тому музей готовий давати дітям електронні матеріали, але на їх створення треба виділити додаткові кошти. Крім того, за словами директора музею, треба подумати про дітей з проблемами здоров’я. Ми підписали з урядом Ленобласти договір про те, щоб переоснастити автобуси, щоб діти з обмеженими можливостями здоров’я могли відвідувати екскурсії. Може, можна буде домовитися про це і для дітей з інших регіонів. Може, закупити один-два спеціальних автобуса, – запропонував Володимир Гусєв. Директор державного музею-заповідника Петергоф Олена Кальницкая підкреслила, що Петергоф може реалізувати те, чого не можуть звичайні музеї.

Петергоф, за словами Олени Кальницкой, – розважальний парк, де можна екскурсоводів одягнути в костюми імператриць, але так, щоб це не переходило у вульгарність, влаштувати тижневе проживання для дітей, тому що оглянути увесь комплекс за два-три дні неможливо. За 2013 рік Петергоф відвідали більше 4 млн чоловік. Для дітей розробили спеціальну тижневу програму, впродовж якої вони житимуть в Петергофе і відвідуватимуть музеї. У нас сьогодні 29 музеїв, навіть показуючи три музеї в день, неможливо показати усі музеї, адже є ще і відкриті території, – заявила Олена Кальницкая. За її словами, регіони зацікавилися такою програмою, і в першу чергу, Північний Кавказ. Витрати по організації турпоїздок беруть на себе регіональні бюджети і міністерство. Цього року з федерального бюджету на ці цілі було виділено 168 млн крб., причому ці засоби були витратами, не запланованими спочатку.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.