У Тиве розвиватимуть етнографічний і VIP – туризм

Як розповів нашому порталу голова уряду і глава Республіки Тива Шолбан Кара-Оол, в 2014 році виконується столітній ювілей входження Тиви до складу Росії і 70-річчя – в СРСР. З республік Росії вона наймолодша, зовсім молода і нашатуристическая галузь – їй всього декілька років. За даними інформаційного центру туризму Республіки, в 2012 році Тиву відвідало 48,7 тисяч туристів, з яких 47 тисяч, – росіян. Для порівняння, в 2011 – їх було 41 тисяча, в 2010 – 34,6 тисяч.

За словами глави республіки, Туристський потенціал республіки визначається в першу чергу незайманою природою, національними традиціями, що збереглися, і унікальними пам’ятниками історії. На порівняно невеликій території можна побачити усі природні зони Землі, за винятком саван і вологих тропічних лісів. Є унікальні об’єкти, наприклад, озеро Ноян-Холь – друге після Байкалу по запасах прісної води. У регіоні Тожу більше 600 озер, мешкає північний олень. Відроджено два оленярські племінні господарства, втрачені в 90-і роки. В майбутньому хочеться використати оленячі роги – панти з їх цілющими властивостями в якості одного з брендів Тиви. А вже якщо є у світі полювання і риболовля, то вони – тут. У річках можна виловити таймень на 40 кг Більше 90 % території є мисливськими угіддями. Мешкають соболь, рись, росомаха, горностай, ведмідь, вовк, марал, гірський козел, кабарга.

При цьому, признався глава республіки, враховуючи цілий ряд причин, навряд чи вдасться зробити Тиву місцем масового туризму, та і чесно кажучи, ми до цього і не прагнемо. Вихід – республіці необхідно зайняти єдино можливу власну нішу в туризмі. Це індивідуальний, етнографічний і VIP – туризм. Надмірного навантаження на екосистему республіки він не зробить За словами глави Туви, Необхідно представляти гостям і свою древню культуру. У серпні в Кизиле щорічно проводиться міжнародний фестиваль повсті за участю майстрів з Кореї, Монголії, Китаю, Казахстану і Киргизії. Важливо транслювати у світ інформацію про цей чудовий екологічний матеріал, основу традиційного житла кочівників – юрти. В середині липня святкується Наадим – день тваринника.

Музичний фестиваль Устуу-Хурее і національний Новий Рік Шагаа – також барвисті і популярні заходи, на які туристи з’їжджаються з усієї республіки і з-за кордону. Нещодавно стало відомо, що Тива є колискою скіфської культури. У 2001 році в кургані Аржаан-2 біля Кизила, було виявлено найбагатше поховання, назване першою археологічною сенсацією XXI століття. Символом древньої Тиви стала бронзова пантера, що згорнулася кільцем, виявлена при розкопках. У національному музеї представлені унікальні збори золотих артефактів древньої скіфської культури.

У Тиве розташований географічний центр Азії, у зв’язку з чим, встановлений обеліск Центр Азії – один з головних брендів Тиви. Столиця республіки місто Кизил сьогодні активно будується. Через рік придбають новий вигляд обеліск Центр Азії і Палац молоді. Як помітив у бесіді з нашим порталом глава Тиви, проблеми, що гальмують розвиток туризму, звичайно ж, є. По-перше – транспортна. Столичний аеропорт доки не відповідає сучасним вимогам. І, звичайно, – готелі. Ми будуватимемо сучасні турбази в культурно-етнічному образі. Приклади – діючий комплекс Алдин-Булак на березі Єнісею і 4-зонний культурно-розважальний комплекс Бай-Булак, що будується, біля Кизила.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.