Третій Північний форум відкрився в Стокгольмі

Третій Північний форум, присвячений північноєвропейському туристичному напряму, відкрився в столиці Швеції, він продовжиться до 15 вересня. Тетяна Зотова, комерційний директор туроператора Лабіринт, який виступає організатором форуму, привітала представників російської преси і російських турагенств, виразив упевненість, що чергова зустріч зможе ще більше популяризувати північний напрям Європи серед російських туристів. У рамках форуму виступили представники туристичних організацій трьох північноєвропейських країн – Швеції, Фінляндії і Норвегії. Так, директор Stockholm Visit Board Овва Камел і менеджер московського офісу Visit.Sweden Алесандр Панько розповіли про результати своєї роботи по залученню іноземних туристів в Стокгольм і Швецію.

За словами Камел, до 2020 року туристичний офіс Стокгольма планує збільшити кількість ночівель іноземних туристів в шведській столиці до 15 мільйонів. Для порівняння: в 2012 році це число дорівнювало 10,7 мільйона, при цьому дві третини туристів були шведами. За її словами, в 2012 році турпотік в Стокгольм з Росії збільшився на 15%, а за перше півріччя поточного року – на 4%. Ми працюємо з російськими туристами з 2002 року, Росія – важливий для нас ринок. Нам подобається, що росіяни люблять шопінг: приблизно чверть чеків tax – free в Стокгольмі оформляється росіянами. Також для нас дуже важливо, що російські туристи приїжджають в Стокгольм круглий рік, навіть під час низького сезону, – уточнила Камел.

У свою чергу Панько повідомив, що в 2012 році кількість іноземних туристів в Швеції виросла на 12%, а до 2020 року воно повинне подвоїтися. Коли ми говоримо про туризм в Швеції, ми маємо на увазі, зрозуміло, Стокгольм, але не лише його. Це і гірськолижний курорт Оре, і світ казок Астрид Линдгрен, і шведський крижаний готель, і риболовля, і краси Гетеборга. Наступного року ми хочемо почати кампанію по просуванню пляжного відпочинку на півдні Швеції. Звичайно, шведські пляжі ніколи не зможуть конкурувати з Туреччиною або Єгиптом, але в липні і серпні там дійсно можна купатися і навіть загорати. До речі, росіянам, безумовно, буде цікаво, що у багатій музейній програмі Стокгольма з’явилося таке нововведення, як безкоштовні екскурсії російською мовою, – розповів він.

Регіональний керівник Visit Finland Арто Асикайнен, виступаючи на форумі, підкреслив, що росіяни складають абсолютну більшість серед усіх туристів, що приїжджають у Фінляндію. Зростання турпотоку з РФ в 2012 році склало 114%, а доходи від російських туристів досягли 888 мільйонів євро. До речі кажучи, Visit Finland пропонує росіянам безкоштовно протестувати фінські зони відпочинку, правда, в цій акції можуть прийняти участь тільки 400 чоловік. Ті, що бажають повинні продемонструвати своє бажання відвідати країну, написати своєрідне есе, після чого спеціальна комісія відбере тих, хто відправиться на відпочинок.

Директор по туризму Innovation Norway Ольга Филиппенко розповіла про те, що найбільше притягає російських туристів в Норвегії. У цю країну їдуть для того, щоб побачити знамениті норвезькі фьорди; покататися на лижах; спробувати місцеву кухню; помилуватися на північне сонце влітку, коли воно не заходить впродовж усієї ночі; нарешті, побачити Осло. Північний Форум – цей щорічний захід для професіоналів у сфері туризму з Фінляндії, Швеції, Норвегії, Данії, Ісландії і Росії. Перший Північний форум пройшов в 2011 році у фінській Лапландії, другій, – в 2012 році в колишній столиці Фінляндії, місті Турку. Четвертий Північний форум пройде в 2014 році в Норвегії.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.