Норвегія знову полегшує візові процедури в Мурманську і Архангельську

Норвегія у черговий раз спростила процедуру звернення за візою для жителів Мурманської і Архангельської областей. Особам, що мають постійну прописку на цих територіях, шенгенська віза категорії З(туризм, відвідування друзів або родичів, короткостроковий діловий візит) оформляється без запрошення, повідомляє соб.корр. Travel.ru. Раніше туристам вже дозволялося звертатися за візою без запрошення, але для цього претендент повинен був відповідати критерію що постійно мешкає в Мурманській або Архангельській областях. Тепер же досить отримати постійну реєстрацію на цій території. Володарі посвідчення прикордонного жителя також можуть клопотати про отримання візи без запрошення.

Подати документи на отримання цього типу візи можна тільки у в Генеральному консульстві королівства Норвегія в Мурманську або в Почесному консульстві королівства Норвегія в Архангельську. При першому зверненні в консульство можна просити річну мультивізу, а при подальших зверненнях і за умови дотримання візового режиму по попередній візі – на 3 роки, далі – на 5 років.

Крім того, якщо раніше була потрібна обов’язкова особиста присутність туриста, то тепер документи також можуть бути подані представником за дорученням з підписом заявника; нотаріальне завірення не потрібно. У випадку якщо дитина здійснюватиме поїздку з одним з батьків, необхідно прикласти доручення від іншого батька. Якщо обидва батьки і дитина подають документи на отримання візи одночасно, доручення не потрібно. А у разі, коли один з батьків отримав візу раніше, він може прикласти копію своєї візи з фотографією із закордонного паспорта замість доручення.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.