У Вільнюс повернулася скринька Ядвиги Ягеллонки

У Вільнюсі в музеї Палацу правителів відкрилася унікальна виставка з Державного музею Росії Ермітажу. Тут експонується золота весільна скринька для коштовностей Ядвиги Ягеллонки, польської принцеси і литовської княжни з роду Ягеллонов, дочки польського короля Казимира IV і Єлизавети Австрійської. За словами заступника директора Ермітажу і його головного хранителя Світлани Адаскиной, скринька була виготовлена невідомим майстром в Нюрнберзі в 1533 рік для весільного наданого Ядвиги Ягеллонки. За однією з версій, скринька потрапила в Росію в 1711 році після одруження сина Петра Першого царевича Олексія на княжні Брауншвейгской – Вольфенбюттель Шарлоті Кристини Софії, нащадка Ядвиги Ягеллонки у восьмому поколінні.

Скринька являє собою шедевр німецького ренесансу і є однією з перлин Галереї коштовностей Ермітажу. Як сказала Світлана Адаскина, скринька практично на якийсь час повернулася додому і зможе побути і відчути, як їй тут добре. На виготовлення скриньки пішло 6,6 кг срібла і близько 700 р. золото. Вона багато инскрустирована діамантами, перлами, смарагдами, рубінами, сапфірами, і напівкоштовними каменями. У прикрасі весільної скриньки Ядвиги Ягелонки використані і близько 200 ювелірних виробів – кілець, хрестів, камеї і ін. Вартість скриньки складає 2,5 млн. євро

Представляючи скриньку журналістам, директор музею Палацу правителів Видас Долинскас сказав: Це золоте століття Литовського і Польського держав, Великого Князівства Литовського і Королівства Польського, тобто корона XVI століття. Скринька дозволяє хоч би краєчком ока побачити і представити масштаб не лише матеріальних, але, передусім, художніх цінностей, а також замислитися про те, яка символічна інформація в них закодована. Як сказав директор музею, Ермітаж для Палацу правителів зробив величезне виключення, тому що скриньку вивозили за межі Росії тільки 2 рази, для виставки в Національному музеї Прадо в Мадриді і в нью-йоркському Метрополитен-музее. У Вільнюсі скринька пробуде до 15 грудня.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.