Експерт: майже третину Гірського Алтаю до 2020 року займуть природні парки

Площа природних територій(ООПТ) Гірського Алтаю, що особливо охороняються, на яку зараз доводиться чверть території республіки, до 2020 року зросте до 31%, повідомив директор Алтайського регіонального інституту екології Юрій Робертус. Це витікає з схеми перспективного розвитку природних територій Гірського Алтаю, що особливо охороняються, до 2020 року, прийнятою цього року. За словами ученого, республіка Алтай має найбільш розвинену в країні мережу природних територій, що особливо охороняються, яких зараз налічується 53. Серед них заповідники, природні парки, заповідники, ботанічний сад і пам’ятники природи. Ці території займають рівно 25% від площі республіки.

Якщо усе це(схема розвитку ООПТ) буде реалізовано до 2020 року,. загальна площа таких територій складатиме приблизно 31%, всього на 6 з невеликим відсотків збільшиться, а загальний список ООПТ складе більше сотні, – сказав Робертус на засіданні громадської ради при прокуророві республіки з питань охорони природи. Він уточнив, що до заповідників за рахунок цього примикатимуть своєрідні буферні зони, які також допоможуть посилити охорону цих територій. Крім того, буде створений Тубаларский природний парк для збереження унікальної черневой тайги і побуту одного з корінних етносів цієї місцевості.
Картинки по запросу Алтаю

Заповідник в Канской улоговині допоможе зберегти рідкісні види птахів. Природні парки, створення яких закладене в схемі розвитку, розширять житла рідкісних видів тварин Гірського Алтаю – снігового барса(ірбіса) і алтайського гірського барана(аргалі). Крім того, при Горно-Алтайском держуніверситеті повинна з’явитися дендрологічна зона.

Цікаве для мандрівників:


Китай чекає на Тебе!


 Тур в Китай

Comments are closed.